Aktuality

22.1.2018

Zima je kalendářně na vrcholu a je to i poznat na průvodních jevech - sněhu je dost a mrzne.  Je pravdou, že to tak nemusí být vždy, vzpomeňme dva a více let nazpět, a tak si to užíváme. Ze sjezdovky na Kopřivné lze dojet až před naši lyžárnu, běžkaři startují před chatou, takže ideální podmínky pro milovníky zimních sportů. Přejeme všem hezké (po)lyžování...


24.12.2017

Přejeme všem spokojené Vánoce a klidný závěr odcházejícího roku. A v tom přicházejícím jen samá pozitiva! ( Ale něco pro to musíme vždy udělat... ) A na ty z Vás, jenž se rozhodli strávit kousek zimy na naší chatě, se moc těšíme a jsme připraveni !

Vaši Horníci

6.11.2017

Zima se blíží a milovníci lyžování se již určitě nemohou dočkat. A my také a máme pro to několik důvodů. Jednak máme zimu rádi (to se tak nějak předpokládá na horách), dokočili jsme poměrně rozsáhlé opravy a vylepšení na naší chatě a také se těšíme na modernizovanou a rozšířenou sjezdovku kousek od chaty na kopci Kopřivná, která slibuje to nej co je u nás dostupné (6-ti sedačková, vyhřívaná lanovka s "bublinou" a nový úsek načervenalé sjezdovky). Pro naše hosty jsme rozšířili nabídku ubytování s vlastním soc.zařízením, i když je to na úkor kapacity. Jde nám však o kvalitu a spokojenost návštěvníků a tak volba byla jednoznačná. Věříme, že si u nás zimu užijete a po kvalitní lyžovačce přijde vhod i dobrá sauna. Těšíme se !

9.7.2017

Léto je v plném proudu a na Horníku finišují opravy. Vše, co jsme si naplánovali, bychom měli dokončit do poloviny července a potom si již užívat letních dnů. V polovině prázdnin opět budeme hostit anglický jazykový tábor s rodilými mluvčími, ale přivítáme už také běžné hosty.Zatím jsme všechny zájemce o ubytování museli odmítnout, s ohledem na probíhající práce. A tak se i touto cestou všem omlouváme. Věříme však, že to následně při návštěvě Horníka ocení. Přejeme všem hezké prázdniny !

4.4.2017

Zimní sezóna 2016/17 je nenávratně ta tam a všichni sportovně ladění nadšenci hupli rovnou do té letní. Alespoň pokud jde o počasí, jenž začátkem dubna připomíná spíše počátek léta. A tak bikeři vyráží do terénu ostatní cyklisté cestou necestou. Tenisové kurty už také osychají a tak na umělkách se dá hrát. Kdybychom mohli takto na Horníku "přeskočit jaro" ! Čeká nás totiž další spousta práce na chatě i kolem a tak jsme nuceni chatu pro návštěvníky až do půlky června zavřít. Omlouváme se všem, kdo se k nám v tuto dobu chystali. Snad si to vynahradí v létě. O prázdninách už budeme v provozu a těšíme se na Vás! 

A děkujeme všem návštěvníkům za krásnou zimní sezónu !

Vaši Horníci...

1.3.2017

Jestliže platilo od počátku roku, že lyžařské podmínky jsou výborné a to i pro běžkaře, tak dnes to tak není. Alespoň pokud jde o běžky, tak se musí nahoru na Ovčárnu. Stopy nad chatou jsou zledovatělé nebo již místy nejsou vůbec. Pokud jde o sjezdování, tak kousek nad chatou na Kopřivné jsou podmínky stále výborné, alespoň počátkem března tomu tak bylo. Jak je to aktuálně se můžete přesvědčit pohledem web kamery.

20.1.2017

Výborné lyžařské podmínky jak pro sjezdaře, tak i běžkaře. Udržovaná běžecká stopa nad chatou směr Karlov nebo opačně na Hvězdu po "Kapitánské". Sjezdovky na Karlově a Kopřivné dobře upravované !

6.1.2017

Malou Morávku na Tři krále zasypal sníh a tak si i běžkaři konečně zalyžují.

Dnes v 16:00 je teplota minus 10 stupňů a výška prachového sněhu u chaty cca 40 cm, takže výborné lyžařské podmínky.

4.1.2017

Vánoční svátky a silvestrovskou oslavu jsme si na Horníku užili a podle ohlasu i naši hosté. Sněhu sice nebylo mnoho, ale sjezdovka byla dobře upravená a večerní lyžování nemělo chybu. To denní bylo vzhledem k modré obloze a teplotě lehce na bodu mrazu taky skvělé, ale nával lyžařů pak generoval frontu na lanovku. Zato nyní, začátkem roku, se lyžařům podmínky znatelně lepší a to i díky přírodnímu sněhu. Snad se tedy dočkají i běžkaři; v době vzniku tohoto příspěvku je kolem chaty cca 10cm sněhu a stále sněží, tak uvidíme.

Na prahu nového roku přejeme všem dobrý rok !

24.12.2016

Pohodové prožití Vánoc přejí horníci...

27.11.2016

Na Horníku finišují přípravy na zimní sezónu a jestli vše stihneme podle našich představ, bude to zázrak. Ale i tak jsme hodně pokročili a snad budete Vy, naši milí hosté, zase o něco více spokojenější. V každém případě začínáme 26.prosince a už se na Vás těšíme!

8.10.2016

Letní sezóna je za námi a jelikož jsme stále ve stavu oprav chaty a úprav jejího okolí, byla tím taky poznamenaná. Spoustu zájemců o ubytování jsme museli odříci a tak se ještě všem těmto i touto formou omlouváme. Na zimní sezónu se však již pilně připravujeme.

Vybudovali jsme novou lyžárnu, na kterou navazuje vytápěná místnost pro lyžáky. Takže z lyžáků rovnou do papučí a po novém schodišti ze suterénu do ubytovací části chaty. Taky jsme slíbili návštěvníkům saunu a protože se sliby mají plnit, intenzivně na tom pracujeme. Snad to stihneme do začátku zimní sezóny. Bohužel jsme se nemohli vyhnout mírnému zdražení pobytů pro Vás návštěvníky, ale toto bude a je průběžně kompenzováno rozšířováním našich služeb i kvalitou ubytování.
Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme v zimě na chatě Horník!
Vaši horníci...

1.8.2016

První turnus letního jazykového tábora máme za sebou a podle reakcí zúčastněných dětí, byl velmi vydařený. A tak se většina z nich těší na příští rok a některé z nich přijedou i na druhý turnus od 7.srpna. A to už je věru nějaké ohodnocení...

Děti byly na kurzu rozděleny podle věku i úrovně znalostí anglického jazyka do skupin a každá měla svého rodilého mluvčího jako vedoucí skupiny. Ti pak vymýšleli spolu s vedením tábora zajímavý každodenní program s přrozenou výukou angličtiny a to běžnou, každodenní konverzací tak, aby se všichni hlavně bavili a smáli. K tomu pak přispělo i prostředí chaty, výborné klima a domácí kuchyně. A protože děti ještě naštěstí nejsou diplomaté a nebojí se říci svůj názor, všichni jsme byli nadšení!

10.4.2016

Na léto jsme pro Vaše děti připravili ve spolupráci s jazykovou školou Simply English letní anglické pobytové tábory s rodilými mluvčími. Určitě mnozí z Vás již nyní přemýšlí, jak "to zařidit" se svým dětmi o letních prázdninách tak, aby byly spokojené, užily si zdravého prostředí a třeba se ještě něco naučily. Letní anglický tábor v krásném prostředí Jeseníků s rodilými mluvčími, ale i cvičitelkou jógy může být inspirací. Více na www.simplyenglish.cz.